Rozwijane menu

O mnie

Mój cel to przekazanie Wam jak najbardziej rzetelnych informacji o żywieniu i zdrowym stylu życia ze świata nauki. Ktoś powie, że żywienie to sprawa oczywista, i jest w tym trochę racji. Każdy z nas wie przecież coś na ten temat, ale jednocześnie panuje wiele mitów.

Kim jestem?
Dietetyk, a właściwie dietetyczka. Rocznik 89. Mieszkanka małopolskich terenów. Miłośniczka wszelkich wycieczek, zwłaszcza górskich i rowerowych.

Dlaczego dietetyka?
Wybrałam dietetykę zupełnie świadomie i nie żałuję, bo uwielbiam to co robię. Daje mi to wiele satysfakcji, bo nie wiąże się to tylko z krojeniem marchewki i obieraniem buraków. Chociaż właściwie w moim przypadku zaczęło się od krojenia marchewki. Lubiłam eksperymentować w kuchni. Potem zrozumiałam, że żywność ma wpływ na funkcjonowanie organizmu, co mnie pochłonęło i interesuje do dziś. Obecnie prowadzę poradnię dietetyczną Zdrowe Kalorie w Krakowie link.

Dlaczego blogowanie?
Zdrowy styl życia stał się ostatnimi czasy bardzo modny, co mnie, jako dietetyka bardzo cieszy. Mówią o tym w telewizji, w radiu, piszą w internecie i gazetach. Jesteśmy wręcz zalewani informacjami na temat tego jak powinniśmy się odżywiać. Co jest zdrowe? Co pomaga w odchudzaniu? Co sprawi, że skóra będzie gładka, a włosy lśniące? Można się pogubić, jeśli w poniedziałek „Pan z radia” w porannych wiadomościach rzuca w kilku słowach, że pomidor zdrowia Ci doda, bo tak stwierdzili naukowcy z Ameryki. Natomiast w sobotę „Pani z portalu lifestylowego” pisze, że według brytyjskich naukowców jedzenie pomidorów odpowiada za wypadanie zębów (przykład wymyślony). Rzetelna informacja przegrywa z kolorowym zdjęciem i szokujących tytułem. Często takie rewelacje oparte są na pojedynczych badaniach lub źródła nie podaje się wcale. A przecież ważne jest skąd pochodzą przedstawiane nam fakty. Nie powinniśmy niczego brać w ciemno. Na szczęście istnieję wiele programów telewizyjnych, audycji radiowych, stron internetowych czy blogów, godnych polecenia. Sztuką jest jednak wybranie tych właściwych. W jaki sposób Ty oceniasz wiarygodność serwowanych Ci informacji?

Stworzyłam, więc tego bloga, bo chcę mieć swój mały udział w szerzeniu rzetelnych informacji żywieniowych. Chcę podzielić się moją wiedzą i moją pasją - dietetyką. Chce pokazać, że zdrowe żywienie nie musi być skomplikowane i chcę pokazać, że warto zmienić swój styl życia.

Z czego korzystam podczas opracowywania artykułu?
Korzystam między innymi z podręczników, badań naukowych zarówno polskich, jak i obcojęzycznych, wytycznych grup ekspertów. Ze stron organizacji zajmujących się zdrowiem, np. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). Szukając informacji na temat regulacji prawnych, sięgam do treści ustaw i rozporządzeń.

Dodatkowo chciałam dodać…
Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, pytania napisz do mnie. Pomimo, że studiowałam dietetykę i ciągle samokształcę się w tym zakresie, to mam świadomość, że mogę czegoś nie wiedzieć. Jestem otwarta na wszelkie rady i sugestię. Jestem tu, żeby podzielić z Wami moją wiedzą, ale jeśli sama się czegoś nauczę wyjdzie to na pewno z korzyścią dla mnie.

Wszystkie teksty, tabele i ryciny zamieszczone na blogu są mojego autorstwa. Nie zgadzam się na ich kopiowanie oraz publikowanie w formie elektronicznej lub drukowanej bez mojej wiedzy i zgody (Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych).


Pozdrawiam serdecznie J i życzę (mam nadzieję) miłej lektury!

mgr Weronika Ornacka-Draba

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz